Tarptautinis mokyklų bibliotekų projektas

2020 metų spalio mėnesį ISLM vėl siūlė viso pasaulio mokyklų bibliotekoms įsijungti į bendrus tarptautinius projektus.  Jau ne pirmus metus  dalyvaujame tarptautiniame projekte ir mes. Progimnazijos 4b klasės mokiniai įsijungė į tarptautinį skirtukų mainų projektą. Šis projektas apima mokyklas iš įvairių pasaulio šalių. Klasės valandėlės metu bei namuose mokiniai su džiaugsmu kūrė savo rankų darbo knygų skirtukus. Mūsų pagaminti skirtukai iškeliavo į Portugaliją. Smagu dalyvauti projekte, kuris skatina mokinių bendravimą, kūrybiškumą, dalijimąsi skaitymo malonumu.

Mokiniai dalyvavo ir  „skype Project“. Dalyviai – iš viso pasaulio: Indonezijos, Kroatijos, Pakistano, Malaizijos, Indijos ir kitų šalių mokyklų. Projekto esmė – išsirinkti pagal amžiaus grupę ir laiko juostą tinkančią mokyklą ir bendrauti „Skype“. Mums parinko Portugaliją. Mokiniai su anglų kalbos mokytojomis Sonata ir Gintvile ruošėsi susitikimui su užsieniečiais. Juk tai pirmas jų susitikimas ir bendrauti reikės anglų kalba. Anglų kalbos mokytoja iš Portugalijos pasiūlė jungtis vaizdo konferencijai per Google Meet. Nusprendėme vaizdo konferenciją surengti skaitykloje. Bendravome anglų kalba.. Kalbėjomės apie mokyklą, įdomiausias knygas, būrelius. Padainavome dainą kartu su muzikos mokytoja Lina, klasės mokytoja Laima pasiūlė kartu su portugalais pažaisti žaidimą, kuris puikiai pavyko. Portugalų grupė pasidalino informacija apie savo šalį, mokyklą. Vaizdo konferencija įvyko.  „Buvo tikrai smagu. „Gal truputį nedrąsu, bet linksma“ – kalbėjo vaikai. Draugystė užsimezgė.