Netradicinė gamtos ir žmogaus pamoka

marija

Vasario 11 dieną 5a ir 5c klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamoje netradicinėje nuotolinėje pamokoje „Nepažintas augalų pasaulis“. Pamoką vedė Ainis Pivoras – biologas, besižavintis aplinkine gamta. Lektorius pasakojo, kad augalai mums yra tokie įprasti, jog protas tiesiogine prasme dirba taip, kad jų nematytume. Mokiniai sužinojo, kad vertinant pagal biomasę žemė pirmiausia yra augalų planeta. Jie sudaro net 80 proc. žemės biomasės, o, pavyzdžiui , laukiniai paukščiai vos 0,0004 proc. visos biomasės. Vis tik dėl visiškai skirtingos nuo kitų organizmų sandaros ir gyvensenos pažinti augalus mums sunku.

Šioje pamokoje mokiniai bent trumpam bandė pasinerti į augalų pasaulį. Jie susipažino su augalų istorija, jų gyvenimo aktualijomis, augaluose vykstančiais procesais, augalais rekordininkais, mūsų santykiu su jais. Mokiniai stebėjo bandymus, kuriais buvo įrodyta, kad augalai juda, junta skonį ir kvapą, reaguoja į šviesą, bendrauja tarpusavyje, girdi ir net turi atmintį, geba mokytis, sąmoningi ir intelektualūs. Pamokos pabaigoje gamtininkas padarė išvadą: augalai gyvi, jautrūs organizmai. Mokiniai sužinojo, kad augalams būdingi tie patys požymiai kaip ir gyvūnams.

Gamtos ir žmogaus mokytoja Marija Jonykienė