Praktiniai mokymai „Kaip elgtis užspringus“

Ne veltui nuo mažens nuolat primenama ir draudžiama „valgydamas nekalbėk, nesijuok, nesimuistyk“ – dažniausiai užspringstama būtent valgant. Suaugusieji dažniausiai užspringsta mėsa, o vaikai – ir kitais maisto produktais. Pagrindinės užspringimo priežastys yra per didelių, ne iki galo sukramtytų maisto gabalų rijimas, alkoholio vartojimas (todėl dažnai nelaimė nutinka šventės metu), dantų protezai vyresnio amžiaus žmonėms ir jau minėtas kalbėjimas, juokimasis, žaidimas valgant. Užspringstama tada, kai maistas ar svetimkūnis, esantis burnoje, patenka ne į stemplę, bet į kvėpavimo takus ir sutrukdo orui patekti į plaučius.
Progimnazijos mokiniams nuolat vyksta prevenciniai užsiėmimai pirmosios pagalbos temomis, kur pagalba užspringus, yra viena svarbiausių prieš vasaros iškylas. Mokiniai noriai klauso teorines pamokas bei savo įgūdžius panaudoja praktiškai besimokydami atlikti Heimlicho manevrą.