„Po žvaigždėtu dangumi 2022“

Viktorina „Po žvaigždėtu dangumi 2022“ Š.m. lapkričio 26d. Vilniuje įvyko jaunųjų astronomų viktorina „Po žvaigždėtu dangumi“. Mūsų mokyklą atstovavo: D. Alaveckaitė (8c), G. Karžinauskaitė(8c) ir G.Einikaitė (8c). Viktorinoje mokiniams buvo pateikta 10 komandinių ir asmeninių užduočių komplektų. Užduotims atlikti reikėjo ne tik teorinių astronomijos, fizikos, matematikos žinių, bet ir kūrybiškumo, darnaus komandinio darbo. Užduotys buvo labai įvairios – žvaigždėlapyje reikėjo įvardinti žvaigždynus, pademonstruoti gebėjimą naudotis sukamuoju žvaigždėlapiu (planisfera), pagal nuotraukas nustatyti kosminius objektus, išspręsti astronominį kryžiažodį ar uždavinį, atsakyti į vairių sričių klausimus. Visoms trims mokinėms viktorina labai patiko, su komandomis buvo užimtos II (D. Alaveckaitė), IV (G. Karžinauskaitė) ir V (G. Einikaitė) vietos.

Mokytoja Jurgita Bakienė