Stažuotė Ispanijoje

                Balandžio 15-19 dienomis Ispanijoje Denijos DiverBot akademijoje vyko Erasmus+KA122 projekto „Mokymo aplinkos gerinimas naudojant Web 2.0 įrankius“ kursai, tema „Įdomios pamokos naudojant nemokamus skaitmeninius įrankius“. Kursuose dalyvavo mokytojos S. Pikienė ir D. Mikulevičienė, bibliotekininkė D.Gribinienė ir projektų koordinatorė A.Berezovskaja. Mūsų komanda sužinojo, kas yra mokomoji robotika, išbandė daug nemokamų įrankių, kuriuos galima naudoti mokant  ir mokantis: Padlet – įvadas į edukacinę robotiką, kaip kurti klasę su Scratch, 3D dizainas su Tinkercad, kodavimas naudojant Microbit, spausdinimas 3D spausdintuvų, jo veikimo apžvalga. Kiekviena turėjome galimybę sukurti ir atspausdinti savo modelį.

         Įgytas žinias galima pritaikyti pamokose, nes naudojami įrankiai didina moksleivių kūrybiškumą, ugdo loginį ir matematinį mąstymą, lavina projektavimo ir problemų sprendimo įgūdžius bei tuo pačiu skatina komandinį darbą.

        Denija yra uostamiestis Viduržemio jūros pakrantėje. Pasibaigus mokymams, galėjome paskanauti  įvairiausių patiekalų, apžiūrėti lankytinas vietas, pasigrožėti vaizdingu ir jaukiu istoriniu miesto centru, kuriame stūkso viduramžių pilies griuvėsiai, yra senovinė bažnyčia.  Denijoje galėjome aplankyti Archeologijos, Žaislų ir Jūros muziejus.