„Patrepsynė 2016“ respublikinės varžytuvės

Gegužės mėn. 14 d. Šiaulių raj. Kurtuvėnuose vyko Šalies mokinių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė 2016“ finalas. Jame dalyvavo 103 šokėjų poros iš Biržų, Kauno, Naujosios Akmenės, Šiaulių, Tauragės, Varėnos, Kėdainių, Panevėžio, Šilalės, Ukmergės, Utenos ir Prienų miestų bei rajonų. Kartu su Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos šokėjais varžytuvių finale dalyvavo šokėjų pora iš „Ąžuolo“ progimnazijos 2c klasės Austėja Siniavskytė ir Audrius Kazakevičius, bei juos palaikanti pora Amanda Lyberytė ir Karolis Kurapka (mokytoja Alma Liutkienė). Visos šokėjų poros buvo suskirstytos pagal patyrimą (pradedantieji, pažengusieji, patyrusieji) ir amžių. Austėjai ir Audriui teko varžytis tarp 13 pradedančiųjų porų. Jiems reikėjo pašokti vieną pasisveikinimo ir penkis varžytuvių šokius. Po kiekvieno šokio komisija išrinkdavo keturias geriausiai šokusias poras. Pašokus dar kartą buvo išrenkama viena pora, kuriai sekėsi geriausiai. Tai buvo nauja patirtis ir jiems, ir jų mokytojai, nes varžytuvių finale dalyvavo pirmą kartą, todėl labai džiaugėsi, kai Austėja ir Audrius pateko į ketvertuką po šokio „Latrišas“. Šokėjų pora buvo apdovanota varžytuvių padėkomis.

Dar labiau nustebo draugų palaikyti vykę Amanda ir Karolis, kai po paskutinio visų šokėjų ir svečių šokio “Gransveras” gavo žiūrovų prizą už „Linksmiausią porą”, kurį įsteigė Šilalės kultūros centro folkloro ansamblis. Grįžę iš varžytuvių šokėjai sau pasižadėjo, kad ir kitus metus mokysis šokti liaudies šokius.

Mokytoja Alma Liutkienė