Jaunieji frankofonai Vilniuje

           Ar žinojote, kad prancūzų kalba yra antra dažniausiai pasirenkama kalba Europoje ir ketvirta pasaulyje? Kai pagalvojame apie Prancūziją, ypač, apie  jos kultūrą, dažniausiai galvojame apie Eifelio bokštą, Triumfo arką, madas, įvairius sūrius ir panašiai… Bet Prancūzija yra kur kas daugiau. Tai šalis su savo  pasiekimais ir moksliniais laimėjimais,  melodinga, harmoninga, įdomia kalba.

Mes, jaunieji frankofonai iš Jiezno, Stakliškių, „Žiburio“ gimnazijų ir „Ąžuolo“ progimnazijos  kartu su mokytojomis Aldona Talačkiene, Živile Biekšiene ir Laima Vaitulevičiene nusprendėme Frankofonijos dieną paminėti  Vilniuje  Prancūzų  institute. Čia mums  papasakojo  apie  institutą ir jo mediateką, kalbos mokymo kursus ir programas.  Atašė Nicolas Toress  pristatė  Prancūziją ir kokias galimybes  mums,  mokiniams, prancūzų kalba gali suteikti ateityje.

Kadangi buvome Vilniuje, tai su malonumu pasivaikščiojome po senamiestį, klausėmės  gido pasakojimų  apie Vilniaus legendas, prisiminėme  Lietuvos istoriją.

Dėkojame rajono švietimo centrui, mokyklų vadovams už padovanotą išvyką.

 Ieva Juodsnukytė