Europos kalbų diena Prienų „Ąžuolo“ progimnazijoje

Rugsėjo 26 d. švenčiame Europos kalbų dieną. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant paskatinti kalbų mokymosi įvairovę, išugdyti pagarbą Europos, regionų ir tautinių mažumų kalboms.

Rugsėjo 26 d. Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos mokiniai dalyvavo veiklose, skirtose Europos kalbų dienai paminėti. Ryte mokyklos fojė grojo Europos šalių muzika, buvo rodomos skaidrės Europos kalbų dienai.  Pradinių klasių mokiniai analizavo Europos žemėlapį, diskutavo, kodėl  neužtenka kalbėti tik viena kalba, dalinosi kelionių po Europą įspūdžiais, gamino atvirukus. „English club“ nariai ir aštuntų klasių mokiniai mokykloje vykdė apklausą tema ,,Gražiausi lietuvių, anglų, rusų, prancūzų kalbų žodžiai“.

Šeštų klasių mokinių atstovai, palaikomi sirgalių, išbandė jėgas septintokų suorganizuotoje viktorinoje, skirtoje Europos kalbų dienai paminėti. Viktorinoje  šeštokus ir svečius pasveikino prancūzų kalbą besimokantys mokiniai ir jų mokytoja. 6 klasių mokinių komandos pristatė įvairias Europos šalis – tai buvo klasių namų darbas.  Komandos turėjo atspėti Europos šalių vėliavas, atpažinti įžymias vietas Europoje, išspręsti kryžiažodį, atsakyti į klausimus. Sirgaliai minė mįsles, taip pelnydami taškus savo komandoms. Daugiausiai taškų surinko ir pirmą vietą užėmė 6a klasės mokinių komanda, antrą – 6b klasės mokiniai, trečią – 6c klasė.

Anglų k. mokytojos V. Bičinskienė, D. Šatienė, R. Ustilienė