Išvyka į gyvūnų prieglaudą

Spalio 17 dienos, gražią rudenio popietę su anglų. k  modulį lankančiais 6kl. mokiniais, apsilankėme Linksmakalnyje įsikūrusioje gyvūnų prieglaudoje, kuri priklauso „Penkta koja“ organizacijai. Vaikai ruošėsi, pirko šuniukams ir kačiukams lauktuves, nekantriai laukė išvykos. Vykstant aptarėme ką galime išvysti, ko tikėtis, bet ten nuvykus suvokėme, kad yra toli gražu viskas ne taip, kaip matome per televiziją. Prieglaudoje tuo metu glaudėsi apie 120 šunų ir keletas kačių. Darbymetis buvo tik prasidėjęs, dėlto vaikams teko proga pamatyti viską, kaip yra iš tikrųjų. Kaip darbuotojos plauna šuniukų narvus, šeria, kerpa ir pan. Vaikai turėjo puikią progą pavedžioti šunis ir pažaisti su jais.  Iš pradžių raukę nosis nuo kvapų vaikai taip ‘įsijautė’ į savo darbelius, jog nenorėjo net važiuoti namo. Būtų dar ir dar vedžioję šunis. Išvykstant savanoriškai, niekeno neraginami vaikai paaukojo pinigelių, kiek kas turėjo. Išvažiuojant buvo ir ašarų. Aptariant tai ką matėme vaikai neslėpė emocijų, jie buvo labai susijaudinę, netgi šokiruoti. Daugelis galvojo, kad prieglaudoje itin švaru, kvepia ir nereikia dirbti. Vaikai fotografavo gyvūnus, rašė angliškus rašinėlius. Pamokoje darėme plakatus, kuriais stengiamės “pareklamuoti” prieglaudoje esančius gyvuliukus, gal atsiras norinčių priglausti ar bent padėti išgyventi. Ši išvyka buvo tikra pamoka, netradicinėje erdvėje, kuri išmokė ne tik angliškų žodžių , bet ir atsakomybės, užuojautos ir pagalbos kitam. Esu įsitikinusi, kad ši mūsų trumputė išvyka turės didelės įtakos teigiamam vaikų požiūriui formuotis.

Anglų kalbos mokytoja Sonata Pikienė