„Dainuojantys Tibeto gongai“

Lapkričio 24 d. 5-8 klasių mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti dalyvauti netradicinėje muzikos pamokoje „Dainuojantys Tibeto gongai“. Ją vedė Vyrenijus Andrijauskas. Pradžioje mokiniai susipažino su šių kraštų muzikos instrumentais, galėjo paklausyti jų muzikos, pamatyti, kaip atrodo rytų kraštų tradiciniai muzikos instrumentai, kurie jau labai seniai naudojami įvairioms ligoms gydyti. Vėliau mokiniai galėjo patys pajusti šių instrumentų muzikos gydomąjį poveikį savo kūnui. „Pasirodo, daugelis dvasinių praktikų nuo seniausių laikų, buvo naudojamos tam, kad padėtų žmogui kasdien gyventi sveikai ir laimingai. Todėl, įvairios technikos turi savo pagrindimą ir labai stiprų praktinį panaudojimą. Viena iš tokių technikų yra garsas, kuris iš viso naudojamas nuolat. Geras žodis gali įkvėpti ir demotyvuoti žmogų, nuraminti arba nuliūdinti. Senais laikais garsu gydydavo įvairius negalavimus, o dabar garso poveikį studijuoja biomedicina ir sėkmingai taiko praktikoje. Ypatingi instrumentai, tokie kaip gongai ar varpai, visuomet yra gerbiami, nes jie yra naudojami šventyklose, o pas mus bažnyčiose. Kadangi garsas yra vibracija, o šiuo atveju yra darni vibracija, ji atitinkamai paveikia mūsų kūną (tarsi mikromasažas), o svarbiausia, psichiką arba mūsų dvasinę būseną. Pabuvę šiuose garsuose, jausitės puikiai pailsėję, atsipalaidavę, atsiras darnos su savimi ir aplinka jausmas. Todėl kviečiu patirti, nes žodžiais tai perduoti nėra lengva“,-  kalbėjo vaikams Vyrenijus Andrijauskas.

Pasibaigus muzikinei terapijai buvo smagu matyti linksmus vaikų veidu. Kai kurie klausė: „O kada vėl galėsime tai patirti?“ Smagu, kad tokia netradicinė muzikos pamoka mokiniams davė ne tik teorinių žinių, bet kartu leido patirti džiaugsmą, ramybę, poilsį po sunkių savaitės darbų.

Muzikos mokytoja Ina Radzevičienė