Paskaita apie partizaninį karą Lietuvoje

2018-uosius Seimas paskelbė vieno iš partizanų vadų Adolfo Ramanausko – Vanago metais. Jis buvo Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataras, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vadas. Šiemet – 100 – osios Adolfo Ramanausko – Vanago gimimo metinės, todėl Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras šia proga dalinasi ištraukomis iš naujai išleisto A.Ramanausko – Vanago dienoraščio apie skaudžiausias partizaninio pasipriešinimo problemas. Centras taip pat pateikia kelias ištraukas iš kitų partizanų dienoraščių. Iš jų galime suprasti, jog kovotojai žinojo, kad bus šmeižiami, taip pat sužinome, kaip KGB klastojo partizanų aukų skaičių.
 Todėl ir mūsų mokyklos mokiniai  norėjo daugiau sužinoti apie šią istorinę asmenybę ir apie kitus žinomus partizanus . Istorijos mokytoja V.Milkevičienė į svečius pakvietė dvi lektores iš Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro. Paskaita buvo skirta aštuntokams.            Lektorės apžvelgė Lietuvos partizaninį karą nuo 1947 iki 1953 m. Mokiniams buvo pateikta video medžiaga, užduodami klausimai. Tie, kurie atsakė teisingai, gavo atminimo dovanėlių.

Paskaita buvo įdomi ir prasminga.

V.Milkevičienė