Renginys ,,Skanu ir sveika“

Daržovių nauda organizmui – neginčijama. Jau nuo neatmenamų laikų žmonės žinojo, kokias daržoves, kokiu metų laiku valgyti ir naudoti sveikatinimo tikslais, kad nereikėtų vartoti vaistų ir apsisaugotų nuo ligų. Šių dienų problema – menkas daržovių vartojimas. Rekomenduojama daržovių norma per dieną – 400g. Deja, bet dauguma suvartojame vos 100 – 200 g. Skatindami mokinius vartoti daugiau daržovių, balandžio 11 d. Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos aktų salėje vykdėme netradicinį renginį ,,Skanu ir sveika“. Renginyje dalyvavo priešmokyklinių grupių, 1 bei 3 klasių mokiniai. Renginio tikslas – supažindinti mokinius su mūsų kraštuose auginamų daržovių įvairove, priminti apie jų teikiamą naudą sveikatai bei skatinti jų vartojimą. Kiekviena klasė turėjo paruošti specialią lentelę, parengti pristatymą, supažindinti su daržovės nauda mūsų organizmui bei pristatyti receptą. Iš visų paruoštų lentelių, sudėliojome spalvingą daržovių dėlionę. Renginio metu vyko daržovių degustacija, mokiniai noriai ragavo įvairias daržoves, bandė įvardyti visų jų pavadinimus. Džiugu, kad vaikai noriai skanauja daržoves. Belieka tik mums, tėvams, kasdien ant stalo patiekti kuo daugiau šių spalvotų ,,vitaminų“.

Renginio organizatorės:

S. Vaškelevičienė, V. Lazauskienė