Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 d. mokykloje buvo organizuota netradicinio ugdymo diena, skirta Europos kalbų dienai. Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams ir pradinių klasių mokiniams veiklas organizavo 7–8 klasių mokiniai. Skirtingų klasių grupių mokiniai bendradarbiaudami diskutavo, kodėl reikia mokėti daugiau nei vieną kalbą, daugiau sužinojo apie Europos šalis ir kalbas, analizavo žemėlapius, rungtyniavo atlikdami “Kahoot” užduotis, žaidė žaidimus, sprendė kryžiažodžius, piešė Europos šalių vėliavėles. Šią netradicinio ugdymo dieną 7-8 klasių mokiniai pabuvo mokytojais, pasidalino savo žiniomis.  8 klasių mokiniai, padedami anglų, rusų ir prancūzų kalbų mokytojų vertė lietuviškus frazeologizmus į rusų, anglų ir prancūzų kalbas, dailės pamokų metu piešė iliustracijas išverstiems frazeologizmams. Mokyklos fojė buvo surengta šių darbų paroda. Pertraukų metu grojo Europos šalių muzika, mokiniai galėjo šokti ir dainuoti pagal grojamas dainas. 6 klasių mokinių komandos, palaikomos sirgalių, išbandė jėgas viktorinoje. Viktoriną vedė 6b klasės mokinės Vasara Gruodytė, Meda Gudynaitė ir Luka Uogintaitė. Joms padėjo anglų kalbos mokytoja Vilija Bičinskienė. Komandų atliktas užduotis vertino anglų kalbos. mokytojos Gintvilė Buitkuvienė ir Edita Juknevičienė. Komandos pristatė įvairias Europos šalis. Jos turėjo atpažinti Europos šalių vėliavas, žymias vietas Europoje, išgirdus dainos ištrauką, pasakyti, kas ją atlieka, nurodyti, kokia kalba yra užrašytas žodis ir ką jis reiškia. Sirgaliai minė mįsles, taip pelnydami taškus savo komandoms. Daugiausia taškų surinko ir pirmą vietą užėmė 6a klasės mokinių komanda, antroji buvo – 6b klasės mokinių komanda, trečioji – 6c klasės mokinių komanda.

Anglų k. mokytojos V. Bičinskienė, D. Šatienė, R. Ustilienė