Netradicinė prancūzų kalbos pamoka

Kovo 23 d. Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos jaunieji frankofonai susirinko į netradicinę prancūzų kalbos pamoką paminėti tarptautinės Frankofonijos dienos „Tegyvuoja prancūzų kalba“. Mokytoja Lija Laimutė Vaitulevičienė informavo mokinius, kad Frankofonijos diena minima nuo 1990 metų kovo 20 d. Šią dieną švenčia 300 mln. prancūzakalbių penkiuose pasaulio žemynuose. Prancūzų kalba yra viena iš šešių Jungtinių tautų organizacijos oficialių kalbų. Prancūzų kalba kalbama tarptautiniuose kongresuose, mokslinėse konferencijose, olimpinėse žaidynėse ir t.t. Prancūzų kalba yra  švelni, harmoninga, aiški ir švari kalba.
Mokiniai klausėsi Prancūzijos ir Lietuvos ambasadorių, sportininkų, muzikų, žurnalistų išsakytų minčių  apie Frankofoniją.
Pamokoje mokiniai patys kūrė dialogus, skaitė eilėraščius, pristatė darbus apie įžymius žmones. Aktyviausi pamokos dalyviai  buvo apdovanoti mokyklos direktorės  padėkomis.
Organizuota netradicinė pamoka kiekvieno mokinio širdyje sustiprino  pagarbą ir meilę šiai kalbai.

Mokytoja Lija Laimutė Vaitulevičienė