Matematika judesyje

                      Lapkričio 6 dieną Nacionalinė mokėjimo agentūra pasveikino gavus programos „Erasmus+“ 2020 m. mokyklų mainų partnerysčių (KA229) projekto „Maths in Motion“ (2020-1-CZ01-KA229-078338_3) (Matematika judesyje) finansavimą ir pasirašė 2020 m. programos „Erasmus+“ bendrojo ugdymo sektoriaus 2 pagrindinio veiksmo mokyklų mainų partnerystės (KA229) dotacijos sutartį.

                       Projektas tęsis 2 metus. Jame dalyvauja  5 mokyklos iš ES šalių – Švedija, Estija, Portugalija, Lietuva, o projekto koordinatorė yra Čekijos mokykla. Susipažinsime su visų šalių mokymo ir mokymosi metodais, švietimo sistema, gyvenimo būdu, kultūra.

                      Projekto eigoje mokiniai ir mokytojai nagrinės dvi pagrindines sritis – Matematika, socialinės ir kultūrinės veiklos – bus vystomos nuotoliniu būdu bei susitikimų metu. Matematikos veiklos bus glaudžiai susietos su fiziniu ugdymu, daile, IT . Mokiniai tyrinės tokias matematikos sritis: matematika dailėje, matematiniai žaidimai, logika, geometrija, statistika.

Tikslai:

- tobulinti anglų kalbos žinias realiose situacijose

- susitikti su draugais iš šalių partnerių nuotoliniu būdu arba susitikimų metu

- dirbti komandose ir naudoti  įvairius  IT įrankius

- sukurti  e-knygą

- pasidalinti matematiniais įgūdžiais, palyginti matematikos mokymo metodus

- apjungti anglų, IT, matematikos, dailės, kultūrines ir socialines studijas

- padidinti domėjimąsi matematika

Tikėtini rezultatai:

- eTwinning erdvė bus naudojama bendravimui ir sukurtos medžiagos talpinimui

- mokyklos tinklalapyje bus patalpinta projekto etwinning nuoroda, tam, kad mokyklos bendruomenė matytų/susipažintų su projekto veiklomis

- savo mokyklose taikysime kitų mokyklų gerąją praktiką

- susirasime naujų draugų, sužinosime apie jų šalis ir kultūras.                     

             Lapkričio 18 dieną įvyko partnerių susitikimas google Meet platformoje. Čekijos mokyklos direktorius pasveikino mus ir palinkėjo sėkmės. Mes susipažinome, aptarėme veiklų planą. Artimiausia užduotis yra darbas su projekto logotipu. Tikime, kad projekto veiklos vyks sėkmingai. Mokyklos bendruomenė  jau informuota ir projekto komanda suburta.

Lagaholmsskolan – Švedijos mokykla

Agrupamento de Escolas de Montelongo – Portugalijos mokykla

Narva Soldino Gümnaasium -  Estijos mokykla

Zakladni skola Ceska Ves, okres Jesenik -  Čekijos mokykla