Dalykinė integruota knygų skaitymo savaitė

Gegužės 15-19 dienomis, Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos pradinėse klasėse vyko dalykinė integruota knygų skaitymo savaitė. Kiekviena savaitės diena turėjo savo veiklas, kurių pagrindinis tikslas – skatinti mokinių norą skaityti, domėtis knygomis. Kiekviena savaitės diena prasidėdavo knygų skaitymu. Pirmadienis prasidėjo susitikimu ir edukacijomis su knygų iliustratore – dailininke Sigute Ach. Pradinukams knygos su iliustracijomis labai patinka. Kaip gimsta šios iliustracijos? Mokiniai, dalyvavę edukacijose, akvarele mokėsi patys kurti savo mėgstamų knygų personažus ir herojus. Rami muzika, atsipalaidavimas ir iš kelių spalvų padarytas ,,blynas“ virto nepaprastais meno kūriniais. Dailininkė mokė vaikus pajausti piešimo ,,instrumentus“ ir palygino šią veiklą su muzikanto profesija sakydama, kad kiekvienas muzikantas pirmiausia išmoksta  groti ,, Du gaidelius“ ir tik po ilgo darbo tampama geru muzikantu. Taip ir su piešimu – nuo mažų žingsnelių prasideda dailininko kelias. Tokią edukaciją Sigutė Ach padovanojo ir visoms norinčioms išmokti šios piešimo technikos mokytojoms. Tai buvo ne tik puiki piešimo mokymo pamoka, bet ir meditacija, susitelkimas į save, savo mintis ir vaistas po visų darbų.  Kitomis dienomis mokiniai kūrė patikusios perskaitytos knygos reklamą. Dailės ir technologijų pamokose piešė savo herojaus portretą. 1-2 klasių mokiniai mokėsi parašyti taisyklingus klausiamuosius sakinius tema ,,Ko norėtum paklausti knygos personažo?“ 3-4 klasių mokinai rašė laiškus knygos personažui ar knygos autoriui.  Na, o penktadienio veiklose pradinių klasių mokiniai patys persirengė knygų personažais, kurie pamokose mokėsi tų pačių dalykų kaip ir mokiniai.   Ačiū tėveliams padėjusiems mokiniams pasiruošti knygų personažų kaukes. Tikimės, kad šios veiklos paskatino mokinius labiau ,,draugauti“ su knyga, o ne su kompiuteriu. Ačiū mokytojoms kūrybiškai įtraukusioms mokinius į įdomias veiklas su knyga. Tikimės, kad noras skaityti knygas niekur nedings.

Mokinių sukurti kūrybiniai darbai papuošė progimnazijos erdves.