Kursai „STEAM: naujas mokymo ir mokymosi būdas“ Sevilijoje

Birželio 19 – 23 dienomis Prienų rajono mokytojai iš Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos (J. Bakienė ir J. Skinzerienė), „Žiburio“ gimnazijos, Prienų rajono – Jiezno ir Stakliškių gimnazijų, Balbieriškio ir Pakuonio pagrindinių mokyklų dalyvavo „Erasmus+“ programos bendrojo ugdymo darbuotojų mobilumo projekto kursuose „STEAM: naujas mokymo ir mokymosi būdas“. Šių kursų tikslas – susipažinti ir išmokti programavimo ir loginio mąstymo, pasinaudojant „Scratch“ ir „Mblock“ programomis. Kursai buvo organizuojami taip, kad parodytų programų pritaikomumo įvairiose pamokose galimybes. Mokymai vyko Sevilijoje, Ispanijoje. Juos vedė Idevelop Training S.L. dėstytoja Ana Rueda. Kursų pirmąją dieną buvome supažindinti su Ispanijos mokymo sistema, buvo diskutuojama kuo ji panaši į Lietuvos ir kitų šalių (įvadinėje dalyje dalyvavo skirtingų valstybių mokytojai: Lietuvos, Graikijos, Lenkijos). Vėliau buvome supažindinti programavimu. Atliekant įvairias užduotis – sukurti mokomąjį žaidimą, užprogramuoti robotą skirtingoms veikloms, plėtėme dalykines ir kompiuterinio raštingumo kompetencijas. Užduotims atlikti buvo taikomi skirtingi darbo metodai – nuo individualaus iki skirtingų dydžių grupių, taip pat teko atsakinėti į dėstytojos pateiktus klausimus. Labai buvo smagu girdimą teoriją iškart taikyti praktiškai. Taip pat dėstytoja nuolatos išsakydavo idėjų kur tai galima pritaikyti skirtingose pamokose, skatinant vaikų loginį mąstymą ir kūrybiškumą (kuriant filmukus – pristatymus, modeliuojant praktines veiklas ir t.t.) Šie mokymai įkvėpė mus dirbti šiuolaikiškiau, tobulinti turimą kvalifikaciją, ieškoti naujų, mokinius motyvuojančių mokymo(si) būdų.