Skautų sueiga

Spalio 27-28 dienomis Išlaužo pagrindinėje mokykloje vyko Prienų skautų tunto sueiga „Dievui, Tėvynei, artimui“. Joje dalyvavo 67 skautai iš Birštono, Prienų ir Išlaužo. Sueiga prasidėjo rikiuote, kurioje įžodį davė ir tapo skautais šeši Išlaužo draugovės skautai. Po rikiuotės vyko skautų mokymai – skautoramos jauneniesiems skautams (vilkams). Skautai mokosi vieni iš kitų, todėl skautoramas vilkams vedė mūsų mokyklos skautų būrelio nariai šeštokai. Po skautoramų visi draugiškai valgėme šiltus sumuštinius, kuriuos iškepė patyrę skautai ir kandidatai į patyrusius skautus. Pasistiprinę sumuštiniais visi susirinko į salę, kur dalyvavo viktorinoje „Iš skautų istorijos“. Klausimus ir užduotis šiai viktorinai paruošė patyrusios skautės Vytė ir Gerda. Pasitikrinę žinias viktorinoje sueigos dalyviai rinkosi į vakaro laužo programą, kurios metu vaidino, dainavo, žaidė skautiškus žaidimus. Po vakaro laužo skautai ir patyrę skautai dalyvavo masiniame naktiniame žaidime. Jo metu kiekviena komanda turėjo tamsoje surasti savo komandos narį, sekdami jo pėdsakais – atšvaitais. Šeštadienio rytą aktyviai sudalyvavę mankštoje, papusryčiavę jaunesnieji skautai išėjo į žygį, kurio metu susipažino su Išlaužo miesteliu, o skautai dalyvavo skautoramose, kurias jiem vedė patyrę skautai ir kandidatai į patyrusius skautus. Po visų užsiėmimų vyko refleksija, kurios metu kiekvienas sueigos dalyvis galėjo pasakyti, kas jam labiausiai patiko, o, galbūt, kažką reikėtų keisti. Pasidalinus įspūdžiais ir sudalyvavus uždarymo rikiuotėje visi linksmi išvyko į namus.

Skautų būrelio vadovė

Alma Liutkienė