Projektas „Raidės grybų karalystėje“

Visą lapkričio mėnesį priešmokyklinio ugdymo grupių mokinukai kartu su logopede-spec. pedagoge Gitana Rutkauskiene  ir savo mokytojomis Daiva Buziene ir Ramute Kuncevičiene dalyvavo respublikiniame virtualiame kūrybiniame projekte „Raidės grybų karalystėje“   Projekto metu vaikai susipažino su grybų pavadinimais, jų įvairove, formomis ir spalvomis. Logopedė-spec. pedagogė pritaikė įvairias kalbos lavinimo priemones, kad projektas būtų ne tik linksmas, bet ir naudingas mokymuisi. Pagrindinis tikslas buvo ugdyti ne tik kalbėjimo įgūdžius, bet ir skatinti vaikus smalsauti, tyrinėti ir bendrauti su aplinkiniu pasauliu. Pokalbių ir lavinamųjų veiklų metu vaikai ne tik žiūrėjo nuotraukas ir iliustracijas, bet ir išmoko atpažinti dažniausiai pasitaikančius grybus, sužinojo, kad grybai gali būti valgomi ir nevalgomi, nuodingi. Jie patys piešė grybus augančius miške. Kiekvienas mokinukas  kūrybiškai kūrė savo darbelį ant popieriaus lapo, o po to dekoravo jį  gamtine medžiaga. Tai buvo puiki galimybė lavinti mažųjų motoriką bei kūrybiškumą.  Projektas buvo labai naudingas vaikams, nes jie  sužinojo daug naujo apie grybus ir smagiai praleido laiką atlikdami kūrybinius darbelius. Vaikai su dideliu susidomėjimu dalyvavo veiklose, noriai mokėsi naujų dalykų, lavino  bendravimo įgūdžius.

Logopedė Gitana Rutkauskienė