Išvyka į Vilniaus universitetą

2024-04-03d. 8D klasės mokiniai – Henrikas Matukaitis, Julius Minajevas, Armandas Starinskas ir Tajus Šabasevičius, Vilniaus universitete Chemijos fakultete išbandė chemiko specialybę. Mokiniai atliko kofeino išskyrimą iš arbatžolių. Teko padirbėti su įvairiais cheminiais prietaisais – grįžtamuoju kondensatoriumi, ekstrahavimui skirtu dalijamuoju piltuvu, įvairiomis kolbomis ir matavimo cilindrais. Norint įsitikinti ar išskyrė vieną medžiagą, reikėjo atlikti plonasluoksnę chromatografiją. Atlikus eksperimentą ir vertinant rezultatus, mokiniai padarė išvadas, kad skirtingose arbatžolėse yra skirtingas kofeino kiekis, o jo kvapas taip pat skiriasi. Norime padėkoti dėstytojui D. Sokol už suteiktą galimybę atrasti ir išbandyti chemiko specialybę. Taip pat tikimės, bendradarbiauti ir ateityje.

Mokytoja Jurgita Bakienė