Tyrėjų diena

Šių metų balandžio 17d. 4c kl mokinės Silvija Skvernelytė ir Meida Akelaitytė (mokyt. I.Radzevičienė) ir 3c kl. mokinys Mantas Blekaitis (mokyt. R. Juodsnukienė) dalyvavo Prienų raj.1-4 kl. mokinių renginyje,  ,,Tyrėjų diena“ Išlaužo pagr. mokykloje. Ketvirtokės pristatė atliktą gamtamokslinį tyrimą ,,Kaip apskaičiuoti medžio metus?“ Mokinės papasakojo kokiais metodais ir priemonėmis skaičiavo medžių metus, lygino atliktus skaičiavimus tarpusavyje. Vėliau tyrimą pratęsė miške, kur susipažino su kitais medžio amžiaus skaičiavimo būdais bei priemonėmis. Smagiausia buvo patiems sodinti mišką, sužinoti, kaip atrodo vieno meto pušies sodinukas. Mokiniai suprato, kad kol sužaliuos miškas praeis daug metų.Trečiokas Mantas pristatė savo tyrimą ,,Saulėgrąža“. Pasakojo kaip ją užauginti nuo sėklos, daigo iki subrandinto žiedo ir vėl sėklų. Mantas pasakojo kokių sąlygų reikia, kad augalas augtų, stebėjo ir matavo kas 10 dienų kiek paauga saulėgrąža. Džiaugėsi, kad tyrimo hipotezė pasitvirtino: saulėgrąža užaugo apie du metrus. Įdomu buvo klausytis tyrimų pristatymų  kitų mokyklų mokinių apie besikeičiančias spalvas, vynuogines sraiges, bulvių krakmolą, sveiką mitybą ir kt. Supratome, kad tyrinėti pradedame nuo klausimo kodėl..? kas..? kiek..? ir t.t.   Tyrinėdami ieškome atsakymų į klausimus ir taip pažįstame supantį pasaulį.

Mokytoja Rima Juodsnukienė