Regioninis renginys – konkursas skirtas atliekų mažinimo savaitei

3c klasės mokiniai lapkričio 21d.  dalyvavo regioniniame konkurse „Dar vienas gyvenimas“. Renginys skirtas Europos atliekų mažinimo savaitei.  Konkursą   organizavo Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras. Tai gražiausios ir originaliausios pagamintos lesyklėlės paukščių maitinimui žiemą konkursas. Jo tikslas- skatinti moksleivius susipažinti su vienkartinio plastiko savybėmis, ribotomis jo perdirbimo galimybėmis, ugdyti kūrybinius gebėjimus panaudojant plastiką pakartotinai ir skatinti jo vartojimo mažinimą bei antrinį jo panaudojimą. Konkurse dalyvavo Alytaus, Druskininkų, Lazdijų, Varėnos rajonų ikimokyklinio ir pradinio ugdymo klasių mokiniai.  Mūsų mokyklos 3c klasės mokinė Goda Kavaliauskaitė laimėjo meniškiausios lesyklėlės apdovanojimą, todėl visa klasė buvo pakviesta į šį renginį. Žiūrėjome  lėlių teatro „Aitvaras“ spektaklį „Kontis ir Tvarkius“. Spektaklio tikslas –  mokyti vaikus rūšiuoti atliekas. Po spektaklio vaikus sveikino konkurso organizatoriai. Vaikai diskutavo, ką daryti, kad mūsų žemėje būtų mažiau atliekų ir kaip jos kenkia gamtai- augalams, gyvūnams ir mums patiems. Po diskusijų vyko įdomios edukacinės estafetės, kurių žaidimo maketai buvo pagaminti būtent iš plastiko atliekų. Smagu, kad pralaimėjusių čia nebuvo ir visi dalyviai gavo po saldžiąją dovaną.

Klasės mokytoja I. Radzevičienė