KONKURSO „GIESMIŲ GIESMELĖ – 2019“ LAUREATAI

2019-03-22 d. VDU „Rasos“ gimnazijoje vyko 20-tasis respublikinis, jau jubiliejinis, vaikų ir jaunimo „Giesmių giesmelė-2019“ konkursas. Šiemet jis buvo pavadintas „Giesmių giesmelės“ iniciatoriaus, a+a kunigo monsinjoro Kazimiero Senkaus svajonės žodžiais „Trokštu, kad Kristui giedotų visa Lietuva“. Konkursas sukvietė net 86 kolektyvus: solistus, duetus, tercetus, kvartetus ir ansamblius iš visos Lietuvos. Konkurso tikslas – puoselėti ir plėtoti krikščioniškojo giedojimo  kultūrą bei tradicijas. Šių metų organizatoriai – VDU „Rasos“ gimnazija, Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapija ir Kauno pedagogų kvalifikacijos centras. Į kasmetinį konkursą atvyko ir gimnazijoje buvo šiltai  sutikti kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės, Jonavos, Šalčininkų,  Kretingos, Kaišiadorių, Kazlų Rūdos, Prienų, Pandėlio, Birštono ir Kauno rajono. Konkurse dalyvavo mažieji giesmininkai  iš lopšelių- darželių, pradinių mokyklų,  progimnazijų. Į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė atlikėjai ir iš gimnazijų, muzikos bei meno mokyklų, Kauno berniukų chorinio dainavimo mokyklos „Varpelio“, Kauno sakralinės muzikos mokyklos, Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos, kultūros bei laisvalaikio centrų. Komisija atrinko 30 laureatų – geriausius solistus ir vokalinius ansamblius, kurie 2019m. gegužės 12 d. 13.00 val. koncertuos Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio bažnyčioje.  Tarp laureatų ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos mokinių vokalinis ansamblis: Goda Sodaitytė, Guosnė Genevičiūtė, Kipras Genevičius, Austėja Raudonikytė, Milda Dubinskaitė, Luka Uogintaitė. (mokytoja Lina Suchorukovienė). Konkurso laureatai bus apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanomis.

Lina Suchorukovienė